Nabrzeże Motławy

Jednym z najpopularniejszych wśród turystów miejsc w Gdańsku jest deptak przy zachodnim nabrzeżu rzeki Motławy, zwany Długim Pobrzeżem. Miejsce to w sezonie jest oblegane przez wielojęzyczny tłum turystów.

Idąc od Długiego Targu ulicą Długą w kierunku rzeki, przechodzimy przez Zieloną Bramę (w której dziś swą siedzibę ma oddział Muzeum Narodowego w Gdańsku) i już jesteśmy na Długim Pobrzeżu. Znajdują się tutaj również inne zabytkowe bramy wodne: Brama Chlebicka, Brama Mariacka, Brama św. Ducha, Brama Świętojańska, Brama Straganiarska oraz Brama Żuraw. Idąc wzdłuż rzeki mijamy wiele pięknych kamienic, w których znajdują się liczne restauracje oraz sklepy z pamiątkami.

Po wyjściu z ulicy Długiej Zieloną Bramą możemy skierować się na Zielony Most - to jedno z ulubionych przez turystów miejsc widokowych w Gdańsku. Zobaczyć stąd można Żurawia - najstarszy zachowany dźwig portowy w Europie oraz płynące rzeką łodzie stylizowane na statki pirackie i łodzie Wikingów, które oferują rejsy wycieczkowe dla turystów.

Zielonym Mostem możemy przejść na drugi brzeg Motławy. Tutaj na wyspie Ołowiance znajdują się 3 zabytkowe Spichlerze, które noszą nazwy: "Panna", "Miedź" i "Oliwski". W budynkach znajduje się siedziba Muzeum Morskiego. Do muzeum należy również zacumowany przy nabrzeżu zabytkowy statek "Sołdek" - pierwszy pełnomorski statek zbudowany w Stoczni Gdańskiej po II wojnie światowej.

Zobacz inne atrakcje

Gdańsk: wybrane hotele

Aleje Jerozolimskie 142B
02-305 Warszawa
* - Koszt połączenia zgodnie z cennikiem operatora
Podane ceny nie stanowią oferty handlowej
w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego.
tel: +48 (22) 492 77 77
tel: 801 08 08 07
NIP: 526 - 23 - 61 - 606
e-mail: rezerwacja@hotele.pl
Warunki rezerwacji Skontaktuj się z nami