Gdańskie plaże

Gdańskie plaże to idealne miejsce na letni wypoczynek. Zarządca gdańskich kąpielisk - Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku, dba o czystość, bezpieczeństwo oraz rozwój ich infrastruktury.

Molo Gdańsk Brzeźno od wielu lat każdego roku może się pochwalić Błękitną Flagą, co oznacza najwyższe standardy czystości, zarówno plaży jak i wody. Wczasowiczów zażywających kąpieli w morzu strzegą ratownicy WOPR. Na pewno istotnym z punktu widzenia turystów jest fakt, że nie brakuje tutaj punktów gastronomicznych i rozrywkowych. Dostępne są również prysznice i przebieralnie. W dzisiejszych czasach cennym atutem jest na pewno bezpłatny dostępu do internetu bezprzewodowego. Tuż przy kąpielisku znajduje się znana atrakcja Gdańska, jaką jest molo o długości 136 metrów.

Kąpielisko Gdańsk Sobieszewo znajduje się w dzielnicy miasta o nazwie Wyspa Sobieszewska. Można tutaj wypocząć w ciszy i spokoju - nie ma tutaj wypożyczalni skuterów, czy motorówek, ani punktów gastronomicznych. Ustawiono tutaj natomiast prysznice, mały plac zabaw oraz boiska do siatkówki plażowej i piłki nożnej. Bezpieczeństwa kąpiących się strzegą ratownicy.

Dużą atrakcją kolejnego kąpieliska o nazwie Gdańsk Stogi jest Letni Stadion, na którym odbywają się ważne w skali Polski zawody sportowe, takie jak mistrzostwa Polski w Beach Soccer. Oprócz tego na plaży znajduje się wiele boisk, z których mogą korzystać plażowicze. Znajduje się tutaj wiele punktów gastronomicznych, a także nowoczesny obiekt służb ratunkowych.

Gdańskie Jelitkowo położone przy parku, za dnia przyciąga głównie rodziny z dziećmi i osoby starsze. Nocą natomiast gromadzą się tutaj amatorzy imprez, którzy chcą skorzystać z funkcjonujących tutaj barów i dyskotek. Na plaży znajdują się przebieralnie, zjeżdżalnie wodne oraz brodzik dla dzieci, pilnowany przez ratownika.

Kąpielisko Orle jest drugim obok Sobieszewa kąpieliskiem zlokalizowanym na Wyspie Sobieszewskiej. Plaża jest zabezpieczana przez ratowników. Znajduje się tutaj boisko do piłki siatkowej, sanitariaty i punkty, w których można kupić posiłki i przekąski.

W Gdańsku istnieją również 2 nowe, miejskie kąpieliska. W 2007 roku miasto przejęło kąpielisko Gdańsk Klipper Jelitkowo od prywatnego zarządcy. Po wielu latach, w 2011 roku, reaktywowano kąpielisko Gdańsk Dom Zdrojowy Gdańsk Brzeźno. To tutaj na początku XIX wieku powstało pierwsze kąpielisko na całym Pomorzu Gdańskim.

Zobacz inne atrakcje

Gdańsk: wybrane hotele

Aleje Jerozolimskie 142B
02-305 Warszawa
* - Koszt połączenia zgodnie z cennikiem operatora
Podane ceny nie stanowią oferty handlowej
w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego.
tel: +48 (22) 492 77 77
tel: 801 08 08 07
NIP: 526 - 23 - 61 - 606
e-mail: rezerwacja@hotele.pl
Warunki rezerwacji Skontaktuj się z nami